Da otroška domišljija ne pozna meja, so dokazala dekleta, ki so obiskovala izbirni predmet glasbeni projekt. Z minimalno pomočjo učiteljice so otroško pravljico Popravljalnica igrač spremenile v istoimensko glasbeno pravljico. Napisale so dramski tekst, besedila pesmi ter jih uglasbile. Da pa glasbena pravljica ne bi živela samo na papirju, so si dekleta kaj hitro razdelile vloge – in en, dva, tri je bila glasbena pravljica postavljena na oder. Kljub temu da so dekleta sprva na uprizoritvi pričakovale samo drugošolce, se je novica o predstavi razširila po šoli, zato je bila avla na prvo junijsko sredo na začetku 2. šolske ure polna. Vsi učenci, od najmlajših pa vse do letošnjih valetantov, so z zanimanjem spremljali čarobno dogajanje na odru, dekleta pa so ob koncu predstave nagradili z bučnim aplavzom. Vzdušje v avli si lahko ogledate v galeriji priloženih slik.

Besedilo: Nives Kemperle

Fotografije: B. S.