V torek, 20. 4. 2021, smo z učenci 6. razredov v okviru projekta Erasmus+ izvedli dan dejavnosti na temo Učenje je (lahko) igra. Učenci so sodelovali v petih delavnicah, s katerimi smo jim želeli predstaviti učenje na zabaven način. Učenci so se spoznali z različnimi tehnikami učenja s pomenom  motivacije in sodelovanja, izdelali so svoj urnik učenja, didaktično igro in žogico proti stresu. Vse to z namenom, da bo učenje v prihodnje lažje.

Na koncu smo učence prosili, naj današnjemu dnevu dajo svoj naslov (kakor v časopisu). Tule so njihovi predlogi:

–     Najboljši načini učenja

–     Zabavni dan šole Šmarje – Sap

–     Učenje je zabavno

–     Šestošolci se učijo zabavnega učenja

–     Učenje je lahko tudi lažje

–     Najboljši dan na svetu

–     Velike dogodivščine

–     Učenje je igra

–     Učenje malo drugače

–     Končno zabaven učni dan

Upamo, da bodo z znanjem, ki so ga pridobili danes, lažje preskakovali vse ovire, ki jih še čakajo do konca šolskega leta, in ugotovili, da je tudi sicer učenje res lahko igra. V galeriji pa si lahko ogledate še nekaj utrinkov današnjega dne.

Besedilo: Anita Medved

Fotografije: Anita Medved in Andreja Grilj