V petek, 21. 5. 2021, so se na Kongresnem trgu že 18. leto zapored na Tekmovanju elastomobilov pomerile osnovnošolske in letos prvič tudi srednješolske skupine. Kljub korona situaciji se je po klancu navzgor pognalo kar 16 elastomobilov (14 osnovnošolskih in 2  srednješolska).
Komisija Hiše eksperimentov je podelila nagrado za najbolj domiselno izdelan elastomobil OŠ Sava Kladnika Sevnica. Občinstvu je bil najbolj všeč elastomobil Enajsta šola z OŠ Lenart. Najbolj mamljivo nagrado – obisk hiše eksperimentov na šoli – pa so dobili osnovnošolci z OŠ Lenart, ki so bili izžrebani v nagradni igri Važno je sodelovati.
OŠ Šmarje – Sap sta na tekmovanju zastopala Klemen Filippini in Ožbej Meža pod mentorstvom učiteljice Andreje Grilj. Dosegla sta odlično peto mesto. Naslednje tekmovanje bo potekalo predvidoma spomladi 2022.

Besedilo in fotografije: Andreja Grilj