Spoštovani starši,

obveščamo vas, da je v veljavi nov protokol samotestiranja v osnovni šoli.

Samotestiranje v šoli poteka na dva načina –  redno samotestiranje, kjer ni sprememb, in 7-dnevno samotestiranje, ki se izvede v pirmeru okužbe v oddelku.

1.       REDNO SAMOTESTIRANJE

• Se opravlja v ponedeljek, sredo in petek, oz. prvi dan, ko učenec pride v šolo.
  • Opravijo vsi učenci, razen tistih, ki so:
    • prebolevniki (v času 6 mesecev),
    • dvakratkrat cepljeni,
    • hitri test (HAG) opravili pri pooblaščenem izvajalcu in predložijo digitalno potrdilo s QR-kodo, ki ni starejše od 48 ur od odvzema brisa,
    • opravli PCR-test (v roku 72 ur) in negativen rezultat dokažejo z digitalnim potrdilom s QR-kodo.

2.       7-DNEVNO SAMOTESTIRANJE

• Se opravlja v primeru potrjene okužbe v oddelku (namesto napotitve v karanteno).
  • Opravijo vsi učenci, razen tistih, ki so:
    • prebolevniki, ki so covid-19 preboleli  pred 45 dnevi,
    • 2- krat cepljeni in prebolevniki (ne glede na vrstni red),
    • hitri test (HAG) opravili pri pooblaščenem izvajalcu in predložijo digitalno potrdilo s QR kodo, ki ni starejše od 24 ur od odvzema brisa.

V primeru, da je posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 % učencev, se 7-dnevno samotestiranje ne izvaja, ampak se vse učence oddelka napoti v karanteno na domu oz. k pouku na daljavo.

Zaradi novosti učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec, ki jih pridobite v lekarni.

Celoten protokol in pojasnilo o obveznosti do digitalnega potrdila HAG-testa si preberite v priponkah.

S prijaznimi pozdravi,

Pavlina Antolič, ravnateljica