Drugi zelo aktiven dan v Čebelici je za nami. Dopoldne smo igrali strateško igro Življenje na Marsu. Z opravljanjem nalog s področja energije, kamnin, vode, mikroorganizmov in življenja smo zbirali žetone, s katerimi smo v »štacuni« kupili sličice iz narave. Na koncu smo iz njih sestavili ekosistem, ki bi na Marsu deloval. Po odličnem kosilu smo po sobah pripravili točke za večerni program. Iz sob se je slišal delovni nemir. Popoldne smo se spet razdelili v dve skupini. 4. b se je odpravil v gozd, kjer smo spoznavali osnove preživetja v naravi, 4. a pa je v domu spoznal kranjsko čebelo. Poslikali so tudi panjske končnice.

Najboljši del pa je bil zabavni večer. Uredili smo se za zabavo in obiskali čisto pravi disco klub Čebulica.

Izjave otrok:

Najbolj všeč mi je bila strateška igra Življenje na Marsu, kjer smo na postaji energija izvedli vajo z obročem v krogu. (Ela D.)

Najboljše je bilo kurjenje ognja v naravi. (Aleks A.)

Uživala sem v »žurki«, zato ker smo imeli veliko pesmi in smo noreli do pozne osme ure. (Teodora K.)

Super so bile dopoldanske igre o Življenju na Marsu. Najbolj zabavna je bila, ko smo skakali čez kolebnico. (Ula M.)

Zabavna naloga je bila, ko nas je pet v skupini stalo na treh stopalih in dveh dlaneh. (Ignacij D.)

Danes sem se naučil narediti papirnato letalo, ki je letelo več kot en meter. (Gal Š. L.)

Kuharice kuhajo res okusno hrano, sploh rižoto, ki je bila danes za večerjo. (Brin S.)

Zelo sem uživala v nastopih naših sošolcev, ki so se predstavili z zabavnimi točkami. (Janja P.)

Zabavna, pa tudi težka naloga, je bilo ciljanje plastenke s kamnom. Vesel sem bil, ko sem jo zadel in smo pridobili nagradni žeton. (Lovrenc P.)

S kresilom sem prižgal netivo. To mi je prvič uspelo in sem zelo ponosen nase. (Mark M.)

Všeč so mi bili nastopi sošolcev na večerni zabavi. Prav vsi so mi bili všeč. (Tristan R.)

Danes smo izdelovali bivake v gozdu. Najtežje mi je bilo vezanje vozlov okoli dreves. (Žak D.)

Naučila sem se, da imajo čebele zelo dolg zadek, daljši od glave in oprsja skupaj. (Zoja B.)

Pri ocenjevanju sob smo dobile oceno 9,5, ker smo premalo natančno pometle. Jutri se bomo bolj potrudile. (Lana V.)

Naučile smo se, kako pravilno postaviti šotorsko krilo v bivak, da smo zavarovani pred dežjem. Lahko rečemo, da so vse dejavnosti super, pa hrana je tudi super. (Melanija Č., Katja Z. B., Veronika K.)

Besedilo in fotografije: Sabina Kastelic, Nataša Magaš