Osnovna šola Šmarje – Sap je z ostalimi šolami v Občini Grosuplje vključena v projekt Evropski teden mobilnosti.

V četrtek, 15. 9. 2022 smo z učenci izvedli delavnice pod sloganom Evropskega tedna mobilnosti »Trajnostno povezani«. Najprej smo želeli ugotoviti dejansko stanje v okolici šole, zato smo šteli promet – koliko avtov, koles, avtobusov in ostalih prevoznih sredstev se je peljalo mimo. Žal smo ugotovili, da prevladujejo avtomobili. Nato smo se na delavnicah pogovarjali o trajnostnih načinih potovanja, njihovih prednostih pa tudi o slabostih uporabe avtomobilov.

Učenci so po skupinah izdelali plakate, ki vrstnike ozaveščajo o pomenu trajnostne mobilnosti za človeka in naravo. Ogledati si jih je možno v avli naše šole.

V tednu od 16. do 22. 9. 2022 bomo še naprej učence spodbujali k trajnostnemu potovanju v šolo.

Besedilo: Tamara Jovičić

Fotografije: Tamara Jovičić