Tudi letos smo se s pisnim delom tekmovanja za oddajo Male sive celice uvrstili na ustni del predtekmovanja. Pisnega dela tekmovanja se je udeležilo kar 296 ekip. Naša ekipa, ki so jo sestavljali  Cecilija Dolinar, Hana Bakan ter Lenart Dolinar, so se uvrstili med 64 ekip, ki so se preizkusile na ustnem delu. Ker smo dobili na ustnem delu zelo močne nasprotnike, saj so bili le ti na pisnem delu prvi, smo vedeli, da bo težka. Nasprotna skupina je ustni del začela kar s 7 točkami prednosti. Na ustnem delu so se učenci osnovne šole Šmarje – Sap izkazali za zelo težke nasprotnike, saj smo imeli pred odgovarjanjem zadnjega vprašanja nasprotne ekipe prednost ene točke, a je žal pravilen odgovor nasprotne ekipe prinesel zmago njim. Tako smo letos ostali brez uvrstitve za tekmovanje na televiziji. A ne bomo obupali, ter se drugo leto še bolj z veseljem udeležili tekmovanja.

Simona Ahčin Hribar