V okviru projekta Cvetoča šola (pozitivna psihologija) smo v drugem polletju z učenci 7. a razreda izvedli šest delavnic, v katerih so učenci spoznavali svoja močna področja in se pogovarjali o tem, kako pomembno je, da se jih zavedamo. Razmišljali so o situacijah, v katerih jih že sedaj uporabljajo, ampak se tega morda ne zavedajo. Nekateri učenci so imeli precej težav, da so ugotovili, katera močna področja jih zaznamujejo. Čeprav sem bila sama navdušena nad izobraževanjem v tem projektu, sem bila precej presenečena, da kar nekaj učencev dela ni vzelo za »pozitivno«, ampak za »kr neki«. Morda je bilo krivo tudi to, da smo večino delavnic naredili maja in junija, ko je največ šolskega dela in je vse, kar je dodatno, odveč. Potrebovali so kar precej vzpodbude.

No, uspelo nam je poiskati pet razrednih moči: smisel za humor, odpuščanje, radovednost, pogum in vztrajnost.

Ker se mi zdi pomembno, da se urijo v čustveni in socialni inteligenci ter v izražanju svojih misli in čustev, bomo z drugim delom nadaljevali septembra.

Besedilo in fotografije: Betka Jamnik

Izvajanje delavnic: Betka Jamnik in Petra Hribar Horzelenberg