Dekleta izbirnega predmeta ples so obiskale plesni oddelek Srednje vzgojiteljske šole, gimnazije in umetniške gimnazije Ljubljana. Toplo so nas sprejeli in nam razkazali svoj oddelek s čudovitimi plesnimi dvoranami.

Obiskale smo učno uro baleta med 1. letniki plesnega oddelka, kjer smo opazovale delo profesorice in spretnost gimnazijcev. Navdušene smo bile nad tem, da jih vedno spremlja korepetitor na klavir v živo in nad potrpežljivostjo vseh prisotnih.

Nato so nam dijakinje tretjega letnika vzgojiteljske šole pripravile ustvarjalno gibalno delavnico, pri kateri smo dejavno sodelovale, kot pričajo tudi fotografije.

Za konec pa smo si še ogledale pripravo na produkcijo plesne predstave dijakov s smeri film in gledališče. Nastopov imajo namreč na tej šoli zelo veliko, saj so del učnega načrta.

Utrujene in zadovoljne smo se vrnile v Šmarje, te izkušnje pa bomo pri urah našega predmeta dobro uporabile.

Besedilo in fotografije: Špela Casagrande